Експедиційна яхта ATALANTE стала в док “Океану”

22 березня на Суднобудівний завод «Океан» зайшла для виконання докових робіт експедиційна яхта ATALANTE. Перед новою великою мандрівкою на судні будуть виконані обстеження, очищення, відновлення та фарбування зовнішньої обшивки корпусу, ремонт гвинто-стернового пристрою, донно-забортної арматури тощо. За короткий термін вітрильник вже повернеться у море, а згодом його чекає океанська подорож.

Яхту ATALANTE побудовано в 1961 році на замовлення уряду Бельгії на верфі Beliard, Crighton et Cie. в місті Остенде для науково-дослідницьких робіт в Арктиці. 15 років ATALANTE відпрацювала у північних морях. У 1976 році яхта перейшла у власність до шведа Петерсона, який жив у Монако. Цей ентузіаст заснував Монакський морський музей, у якому й дотепер зберігається судновий журнал та деякі атрибути ATALANTE.

Сьогодні ATALANTE несе вітрильне оснащення бермудського кечу. Яхта має сталевий корпус та розвинену сталеву надбудову з палубами з тикової деревини. Побудована за правилами класифікаційного товариства Lloyd’s Register. Яхта має 8 кают для розміщення 12 людей, у т.р. 4 членів екіпажу.

Загальні характеристики яхти ATALANTE:
Довжина, м – 30.27
Довжина по ватерлінії, м – 26.50
Ширина, м – 6.05
Осадка, м – 2.40
Водотоннажність, т – 10
Категорія морехідності – А
Головний двигун, л.с. – 1 х 180, Sulzer
Паливний бак, л – 11700
Бак для води, л – 3200

Джерело: https://ocean-shipyard.com/uk/ekspedyczijna-yahta-atalante-stala-u-dok-zavodu-okean/