Захист дипломних робіт з проєктування підводних апаратів в НУК

Напрямок з дослідження і розробки підводних робототехнічних комплексів в Національному Університеті Кораблебудування (НУК) отримає новий поштовх. Про це свідчить кількість і теми дипломних проєктів, що наприкінці минулого року захищали студенти з Китаю.

Захист робіт відбувався в режимі онлайн. Головою дипломної комісії в Інституті автоматики та електротехніки НУК був запрошений Станіслав Селезньов, начальник відділу інжинірингових сервісів MDEM. За його словами теми дипломів не повторювалися, а доповнювали одна одну, висвітливши весь спектр завдань, що стоять перед інженером-електромеханіком при проектуванні підводних роботів – від формування енергетичної установки та систем керування до радіонавігаційних комплексів та маніпуляторів. Джерело…

Наукова школа з проєктування підводної техніки була заснована в НУК (в ті часи – Миколаївський Кораблебудівний Інститут) наприкінці 80-х років минулого сторіччя. Вже до початку 90-х було побудовано декілька підводних апаратів, і до сьогодні науковці продовжували дослідження і мають як зразки техніки власної розробки, так і приклади роботизованих підводних досліджень. Докладніше з цим питанням пропонуємо ознайомитися зі статті “Наукова школа «Підводна техніка»: здобутки та перспективи”, яку було опубліковано в матеріалах ХІ Міжнародної конференції «Інновації в суднобудуванні та океанотехніці»…

Після Перемоги ми будемо докладно розповідати про успіхі науковців НУК. Сподіваємося, що часи, коли потреби вітчизняної науки і промисловості ігнорувалися державою, минають. Війна сформулювала новий обсяг завдань. Бойові дії у морі вже продемонстрували актуальність застосування дистанційно керованих апаратів. Розвиток економічної активності на шельфі також потребує технічних рішень за цим напрямком. Бажаємо розробникам підводних апаратів втілити власні творчі плани сповна.