Буксир «Нодарі Чантурія» на терміналі Кременчуцької філії “Нібулон”

Завдяки подовженій навігації на Дніпрі інтенсивно працює флот «Нібулон». Майже щодня відбуваються суднозаходи на перевантажувальний термінал Кременчуцької філії компанії. 29 грудня буксир «Нодарі Чантурія», проєкту 121М, привів під завантаження два несамохідні судна – судно NBL-025, проєкту NBL-91, вантажопідйомністю 3500 т та судно NBL-030, проєкту B2000, вантажопідйомністю 2000 т. Таким чином один такий суднозахід складає еквівалент більш ніж 200 автомобільних вантажівок та демонструє переваги річкових перевезень.

Буксир-штовхач «Нодарі Чантурія» пр. 121М призначено для проводки несамохідних суден, швартових операцій з ними у портових водах, розрідження льодового шару при підготовці акваторії для швартування у зимовий період, для перевозки посадових осіб в портових водах та прибережних районах плавання. Судна відповідають нормам екологічного законодавства Євросоюзу. Райони експлуатації буксирів – Південний Буг, Дніпро та прилеглі притоки, прибережні райони Чорного та Азовського моря, Керченська протока.

Рушійним комплексом суден гвинто-стернова колонка, що приводиться у дію головними двигунами, розташованими на верхній палубі в ізольованих контейнерах. Таке рішення дозволило значно знизити осадку суден.

Ходова рубка підйомна та фіксується у верхньому положенні. Судна облаштовані УКВ радіотелефонною станцією, супутниковою АРБ системою КОСПАС-САРСАТ, магнітними компасами, радіолокаційною станцією та ехолотом.

Буксир спроектовано ПКБ “Асаба Дизайн Центр” (м. Миколаїв) на клас Регістру КМ * ICE B-R4-RS3,0 AUT3 Буксир. Загалом на верфі “Нібулон” у 2017 році було спущено три буксири проекту 121М: «Юрій Макаров», «Анатолій Ганькевич» та «Нодарі Чантурія», що названі на честь видатних кораблебудівників Миколаєва.

Загальні характеристики буксиру-штовхача проєкту 121М
Довжина максимальна, м – 29.90
Ширина, м – 11.20
Осадка, м – 1.60
Тяглове зусилля, т – 13.6
Потужність, к.с. – 1200
Водотоннажність, т – 254
Швидкість, вуз – 10
Екіпаж, осіб – 7

Дивіться також – буксири проєкту 121М на стапелі та на воді.