Малий протичовновий корабель для В’єтнаму

Дослідно-Проектний Центр Кораблебудування ще під час виставки “Зброя та безпека – 2017” вперше представив новий проект малого протичовнового корабля. Тоді повідомлялося, що проект розроблено для іноземного замовника. Нещодавно зі звіту по результатам аудиту ДПЦК стали відомі деякі подробиці цього контракту. Два проекти малого протичовнового корабля, МПК500 та МПК900, шифр «МПК», розробляються по замовленню ВМС В’єтнаму. Наразі тривають науково-дослідні та проектно-конструкторські роботи та взаємодія з замовником. Подивимося докладніше на проект МПК.

Малий протичовновий корабель призначений для пошуку та знищення в ближній морській зоні підводних човнів як самостійно, так і в складі тактичних груп протичовнових кораблів та у взаємодії із протичовновою авіацією ВМС. Наявне озброєння дає можливість для універсального застосування корабля – контроль державного кордону та виключної економічної зони, охорона природних ресурсів та прибережних комунікацій, захист суден від нападу, у т.р. від диверсантів-терористів.

За архітектурно-конструктивним типом МПК є сталевий однокорпусний корабель з глибокою кілеватістю днища та сідлуватістю верхньої палуби, з інтегрованою надбудовою, зі зламом на границі з’єднання надбудови з бортами корпусу. Носова стінка надбудови йде по всій ширині корабля, виконана з завалом до корми близько 30 градусів. На даху надбудови встановлена тумбова щогла, ступінчаста з нахиленими поверхнями, на якій зверху встановлено РЛС. На даху надбудови і передньому уступі тумбової щогли встановлені РЛС, навігаційне обладнання та озброєння. АУ головного калібру встановлено на палубі баку.

Загальні характеристики

Довжина, м – 54.20
Ширина, м – 9.20
Осадка, м – 2,7
Водотоннажність, т – 465
Головна енергетична установка – 3 дизелі
Швидкість, вуз – 27+
Дальність плавання (14 вуз.), міль – 2000
Автономність, діб – 15 діб
Екіпаж, осіб – 36

Озброєння
ЗРК ближньої межі
76-мм артилерійська установка (АУ)
30-мм АУ
2 х 12.7-мм кулемети
4 х однотрубні 324-мм торпедні апарати
Установки пасивних завад
Реактивні бомбові установки (РБУ)
Глибинні бомби

Радіотехнічні засоби
РЛС виявлення надводних та підводних цілей
Багатофункціональна РЛС керування стрільбою
Оптико-електронні систему керування стрільбою АУ
Система бойового управління малого корабля
Система РТО
Дві гідро-акустичні станції (ГАС)
ГАС протидиверсійних сил та засобів
Навігаційна РЛС
Інтегрований місток

Ми бажаємо ДПЦК успішно виконати замовлення, скоріше побачити нові кораблі на воді та використати набутий досвід для проектування та побудови кораблів ВМС України.

Про вже побудовані катери пр. TT-400TP від ДПЦК для В’єтнаму читайте тут…