Підписано контракт на будівництво катерів FPB 98 MKI

Сьогодні, 22 липня, на території суднобудівного-судноремонтного заводу «Нібулон» відбулося підписання контракту про постачання 20 патрульних катерів FPB 98 MKI Морській охороні ДПСУ на виконання Рамкового договору між Урядом України та Урядом Французької Республіки від 19 листопада 2019 року «Щодо офіційної підтримки посилення морської безпеки та охорони України». Контракт підписали Голова ДПСУ Сергій Дейнеко та генеральний директор компанії ОСЕА Ролан Жосар.

П’ять з цих катерів будуть побудовані на верфі «Нібулон». Верф в Україні для реалізації проєкту було обрано французькою стороною. Директор компанії ОСЕА Ролан Жосар зазначив:
«Проєкт передбачався в спільній реалізації з Україною, тому нам важливо було знайти надійного партнера. Ми зробили цей вибір. З компанією «Нібулон» у нас спільні цінності, які єднають, а також компанія має високий рівень професіоналізму і якість роботи. Наразі ми розглядаємо більш широкий напрям нашої співпраці, яка буде спрямована на ринки інших країн»

«Для нас це великий виклик та визнання французької компанії. Ми відроджуємо Дніпро, розбудовуємо український флот і робимо все, щоб Україна була морської країною, а не країною біля моря. Для нас велика честь розбудовувати охоронний сектор України. Ми готові виконати роботу в найкоротший термі» – запевнив генеральний директор ТОВ СП «Нібулон» Олексій Опанасович Вадатурський.

FPB 98 MKI – це маневрений патрульний катер довжиною 32 метри з легкого алюмінію, який розвиває швидкість до 30 вузлів із дальністю плавання 1200 морських миль і має малу осадку для плавання на мілководді. Кожний катер буде оснащений сучасними системами оптико-електронного спостереження, RIB-човнами для оглядових груп прикордонників. Катери будуть використовуватися для охорони державного кордону на воді, операцій зі спостереження, нагляду та контролю, пошуково-рятувальних операцій та протидії диверсійно-розвідувальним групам.

Джерела:
https://dpsu.gov.ua/ua/news/u-mikolavi-pidpisali-kontrakt-na-budivnictvo-20-patrulnih-kateriv-dlya-morskoi-ohoroni-derzhprikordonsluzhbi/
https://mvs.gov.ua/ua/news/32786_Arsen_Avakov_Pidpisano_kontrakt_na_budivnictvo_patrulnih_prikordonnih_kateriv_francuzkoyu_kompaniyu_OSEA_dlya_MVS____.htm