Круглий стіл з розвитку суднобудування

13 вересня у Миколаєві відбувся круглий стіл «Розвиток інноваційних екосистем промислових хайтек», на якому було обговорено новітні методи проектування суден, стан світового ринку суднобудування та участь в ньому Миколаївських підприємств, а також подальший розвиток Суднобудівного кластеру міста. Зустріч організовано ПКБ MDEM та Миколаївським регіональним центром підтримки бізнесу за підтримки Асоціації підприємств промислової автоматизації України. З доповідями виступили:
– Професор, д.т.н. Ю.Д. Жуков «Цифрове суднобудування: міфи та реальність»
– С.Л. Селезньов, ПКБ MDEM, «Проект NAVAIS, як драйвер інновацій у проектуванні».
– Професор, к.т.н. М.В. Фатєєв та виконавчий директор ССК «Миколаївська верф» С.І. Покуй «Організація регіонального кластеру суднобудування та судноремонту».
– Професор, д.е.н. В.Н. Парсяк «Кластери, як ефективна форма об’єднання потенціалів підприємств економіки моря».

Це була одна з найвизначніших галузевих подій року. Дуже професійна. Й просто приємна. В одному приміщені зібралися люди високого експертного рівня, зі значним досвідом власного та корпоративного успіху, що здатні своїми діями створювати нову реальність – залучати інвестиції, піднімати підприємства, проводити дослідження, проектувати сучасні судна та кораблі, розроблювати нові технології. Зустріч пройшла без лозунгів та красномовства. Викреслили декілька проблем, що заважають розвитку суднобудування сьогодні. Обговорили способи їх подолання.

У ході обговорення неодноразово висловлювалося, що Європейські підприємства вже зараз зацікавлені у переносі виробництв в Україну та активно вивчають потенціал нашої країни. Тож, одним з головних завдань круглого столу було напрацювати конкретні кроки, щоб адекватно відповісти на можливості, що наразі відкриваються. Подальший розвиток Суднобудівного кластеру Миколаєва буде одним з інструментів вирішення цих питань, бо кооперація та координація дій декількох підприємств здатні суттєво покращити результат розв’язання задач. Домовились також скласти конкретний перелік пропозицій до зустрічі з представниками Асоціації суднобудівників Європи, чий візит у Миколаїв відбудеться у листопаді 2019 року.