Турбіни “Зоря-Машпроект” для нових індійських фрегатів

За словами представника індійської державної верфі Goa Shipyard Limited, у 2019 році почнеться повністю локалізоване будівництво фрегатів класу Talwar. Попередні фрегати цього класу, проект 1135.6, побудовані для ВМС Індії на Балтійському заводі у Санкт-Петербурзі та на заводі «Янтарь» у Калінінграді. Передбачається, що усі кораблі цього проекту будуть оснащені силовою установкою виробництва Миколаївського підприємства НВКГ “Зоря-Машпроект”. Свого часу Росія відмовилися від декількох фрегатів цього типу у зв’язку з неможливістю отримати Миколаївські турбіни з початком російсько-української війни. Локалізація будівництва фрегатів класу Talwar на індійській верфі дасть можливість відновити виробництво корабельних турбін на НВКГ “Зоря-Машпроект” у Миколаєві.

Пропульсивний комплекс M7N.1E фрегату класу Talwar складається за схемою COGOG (COmbined Gas turbine Or Gas turbine), тобто є комбінацією двох газових турбін різного типу, кожна з яких призначена для окремої задачі, а можливість спільної роботи турбін не передбачена. Енергетична установка за аналогічною схемою побудована на ракетних крейсерах пр. 1164, шифр “Атлант”, що будувались у Миколаєві.

Компонентами енергетичного комплексу M7N.1E є дві маршеві турбіни DS71 та дві форсажні DT59, розташовані у двох окремих машинних відділеннях. Усі чотири турбіни мають унікальну можливість реверсивного обертання, що дозволяє уникнути використання додаткового реверсивного редуктору, зменшуючи таким чином загальну вагу та рівень шуму агрегатів, що є дуже актуальним для кораблів цього класу.

Дві газові турбіни DS71 використовуються у режимі крейсерського ходу зі швидкістю 14 вузлів. Номінальна потужність кожної турбіни складає 7350 кВт (9850 к.с.). Турбіни передають оберти на вал гвинта через двоступеневі редуктори R063. Також комплекс обладнаний поперечним редуктором R1063, що дозволяє кожній маршовій турбіні обертати будь який гребний вал.

Швидкість максимального ходу у 32 вузли забезпечується форсажними турбінами DT59, кожна з яких має потужність 16550 кВт (22185 к.с.). Кожна турбіна передає оберти на гвинт через одноступеневий редуктор R058.

Нагадаємо, що раніше ми вже повідомляли про створення спільного Україно-Індійського підприємства для обслуговування турбін виробництва НВКГ “Зоря-Машпроект”…